Co jest lepsze – laptop czy komputer stacjonarny?

2015-08-03 11:40

Poszukując nowego sprzętu komputerowego niejednokrotnie zastanawiamy się czy wybrać komputer stacjonarny czy notebook. Decyzja ta nie jest prosta, albowiem każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i pozytywnej strony. Należy wziąć pod uwagę dużo czynników, zasadne jest określenie potrzeb i wtedy dopiero można zdecydować się na zakup.

Co czyni laptopy lepszymi?

Kluczową zaletą laptopów jest ich mobilność. Można go wziąć praktycznie w każde miejsce. Komputer stacjonarny za to potrzebuje sporo miejsca i jest o wiele cięższy, wobec tego zabieranie go wszędzie ze sobą jest ciężkie. Do tych wszystkich rzeczy w przypadku sprzętu stacjonarnego potrzebuje on do działania również urządzeń zewnętrznych jak myszka, klawiatura, monitor.

To komputery przenośne są bardziej oszczędne. Zazwyczaj pobierają one łącznie mniej energii niż komputer stacjonarny. Laptopy mogą pracować jakiś czas też bez zasilania – wbudowana bateria umożliwia korzystanie bez zewnętrznego zasilania jeszcze poprzez mniej więcej 2 godzin.

Co prawda laptopy mają mniejsze ekrany – statystyczna matryca plus minus 15 cali aczkolwiek bez kłopotów można do niego podpiąć monitor. Jest to rozwiązanie tanie i bardzo wygodne – praca przy użyciu dwóch monitorów jest niezmiernie wydajna.

Laptopy Lenovo są niejednokrotnie chwalone za stosunkowo niską cenę do specyfikacji technicznej. Korporacja je produkująca może pochwalić się bogatą historią i solidnością swoich produktów. Laptopy Hp znane są z sporej mocy a także schludnego wyglądu, bardzo dobrze nadają się do zastosowań biznesowych. Laptopy Asus to marka doskonale znana wśród graczy, charakteryzują się wysokimi osiągami w grach i możliwością bezproblemowej rozbudowy.

Poczytaj przy poduszce!