Laptop dla gracza co wybrać

2015-06-13 15:46

Pośród wielu z nas panuje przekonanie, że dla gracza nadają się lepiej komputery desktopowe.

Czy jest to potwierdzone?

W pewnym sensie jest w tym sporo prawdy – stacjonarny komputer łatwiej rozbudowywać i poprawiać. Nie kosztuje to naprawdę wiele.

Łatwiej po po latach zmodernizować nam urządzenie do gry do wymagań jakie stawia nam nowe, dostępne aktualnie na rynku oprogramowanie.

Ale również ultrabook może okazać się świetnym sprzętem do grania , który będziecie mogli wykorzystać do tego celu. Czasami wystarczy zakup tylko doskonałej myszki dla graczy i nasz notebook zamienia się w doskonałe centrum rozrywki.  

Jak wybrać najlepszego laptopa dla gracza?

Na pierwszy ogień powinna pójść karta graficzna i procesor. To one mają największe znaczenie i powinny być jak najlepsze, jeśli macie zamiar grać w najnowsze gry.

Nie ma co oszczędzać, podobnie jak nie ma sensu wysilić się na w jeden z tych komponentów!

Pamiętajcie też, że w ich przypadku nie będzie można nic już zmieniać – są one zamontowane w notebooku na stałe!

Następny, to matryca. Dla graczy wybierajcie laptopy duże, 15 lub 17 calowe, polecamy z matrycą matową, która nie męczy wzroku i nadaje się do grania w różnych warunkach.

Jeśli macie odpowiedni zasób gotówki , to wybierzcie te z ekranem FullHD, jakość obrazu jest bez porównania lepsza.

Zarówno dysk twardy i pamięć RAM, są to elementy, które możecie w miarę potrzeb dokupić, ale już na początek minimum są 4GB Ram i dysk 500GB.

Posiadając większy budżet warto zainwestować w ten z nową technologią SDD, który jest dużo wydajniejszy i pobiera mniej energii.  Laptopy Lenovo dla graczy znajdziesz na tej stronie: https://techsat24.pl/laptopy-lenovo-sklep

Jeśli bierzemy pod uwagęchodzi o kwestie wygody, możecie rozejrzeć się za notebookami z dedykowanymi dla graczy specjalnymi klawiaturami, wyposażonymi w dodatkowe klawisze ułatwiające nawigowanie w ulubionej grze , czy z podświetlanymi klawiszami.

Niestety słabą stroną laptopów jest słaba jakość dźwięku – będziecie niestety musieli zaopatrzyć się w dodatkowe słuchawki dla grających (rozpiętość ich cen sięga od 100 do nawet 500 złotych) lub zainwestować w zewnętrzne głośniki.

W przypadku rozgrywek najlepiej sprawdzają się systemy wielokoanałowego dźwięku. Grający najczęściej wybierają głośniki 3 lub 5 kanałowe.

Więcej   informacji o laptopach i tabletach dla graczy znajdziesz na tym blogu .