Tablet dla gracza jaki wybrać

2015-08-14 20:45

Gra na tablecie może być przyjemna.

W handlu dostępne są nowoczesne modele stworzone właśnie z myślą o grających– z z niestandardowym klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

Większość takich akcesoriów dla graczy  musielibyście jednak zakupić osobno , co wiąże się z pproblemami jeśli chodzi np. o serwisowanie. Na szczęście akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na najnowszych tabletach, niekoniecznie tych przeznaczonych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem. Więcej ciekawych informacji znajdziesz tu.

Tablet dla grających na co zwrócić uwagę ?

Kupując tablet do gier należy zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 aspekty:

Po pierwsze.

Wydajność grafiki, w tym wydajność przy prezentacji 3D. Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża zasób pamięci RAM – minimum 2 GB.

Po drugie.

Dokonajmy zakupu odpowiedniej wielkości wyświetlacza. Najwygodniej gra się na urządzeniach z dużym wyświetlaczem, które też zapewnią nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

Po trzecie.

Trzecia i ostatnia rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu dla gracza. Gry zajmują naprawdę dużo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na soft. Dlatego postawmy na urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęsliwie można tanio rozmnożyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

Dla miłośników gier zupełnie nie nadają się urządzenia wyposażone w mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym w sklepach sprzęcie. Wszystkie te elementy powinny być starannie dobrane i podobne. Nie należy kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci. W gruncie rzeczy nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie wydoli.

W przypadku gier ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem tabletu przyjemność stanie się zamiast rozrywką – katorgą, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.

Atestowane foteliki samochodowe kupisz w sklepie 4toys.pl